Архів старих газет
 ---------------------------------------------------
www.oldnewspapers.com.ua
Ціна 2гр.
 ---------------------------------------------------Вісті ВУЦВК, 1930 рік, 10 травня
 
Сторінка 1

Глибокий революційно-будівничий зміст установлення сільських бюджетів в зв’язку з поширенням прав низових органів радвлади, не раз уже докладно освітлювався на сторінках «Вістей».

- Сільські бюджети


Обмолот врожаю перебуває під великою загрозою

Україна першою розпочне обмолот нового врожаю, Україна першою дасть країні новий хліб. Є всі підстави гадати, що подекуди кампанія жнив розпочнеться навіть до липня. Доведеться зняти і обмолотити врожай з величезної площі – понад 13 млн. га.

- Кампанія жнив у небезпеці

Сторінка 2

До Москви прибула хінська делеґація

МОСКВА, 9. 9-го травня до Москви прибула хінська делеґація на радянсько-хінську конференцію на чолі з повноважним представником уряду Хіни, головою правління ХСЗ Мо Де-гуєм. У складі делеґації Лю Цзе-жун, Ту Вей-цзен, Ван Цен-сі і секретарський персонал.

***

- Напередодні радянсько-хінської конференції


Микола Скрипник

*) Продовження. Див. „Вісті” №104.

Сьомої групи нема, сьома група нашої трудової школи майже вся з усім своїм складом пішла на поповнення фабзавучу. В деяких місцях, наприклад у Києві, фабзавуч уже поїдає і значну кількість 6-ої групи. Перед нами стоїть загроза, що тепер навесні і восени до фабзавучу підуть і будуть взяті учні з 5-ої групи.

- Основні проблеми соціяльного виховання в реконструктивній добі

Сторінка 3

Відозва міжнароднього комітету діяння і пропаґанди

МОСКВА, 9. 12-го травня збереться в Польщі черговий з’їзд реформістської міжнародньої федерації гірників.

- Проти соціяль-фашистського переродження Інтернаціоналу гірників


Наркомос – штаб цілого культосвітнього процесу

(Всеукраїнська нарада окрінспекторів Наросвіти)

9-го травня відкрилась всеукраїнська нарада окрінспекторів народньої освіти, скликана Наркомосом, для організації практичної роботи на базі директив всеукраїнської й всесоюзної партнарад у справі народньої освіти. Наркомос тов. Скрипник у короткій вступній промові підкреслив діловий практичний характер наради.

- За єдину систему народньої освіти

Сторінка 4

РИШТОВАННЯ ВИМАГАЮТЬ БІЛЬШОЇ ГНУЧКОСТИ ГОСПОДАРСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ, ПРИСКОРЕНОГО ВИГОТУВАННЯ ПРОЄКТІВ, БЕЗПЕРЕБІЙНОГО ПОСТАЧАННЯ МАТЕРІЯЛІВ БУДІВНИЦТВАМ

Роботи вчасно не почали

Швидкий темп розвитку Запоріжжя, в зв’язку з побудуванням Дніпрельстану та Дніпровського промислового комбінату, настійно ставить вимогу поширити житлову площу в місті, бо людности в ньому стає чимраз більше.

- Будівельний сезон


(ЛИСТ З КИЄВА).

- Організація громадського контролю над будівництвом

Сторінка 5

Працю колгоспників – використати повнотою, доцільно і пляново!

Виправити неполадки та удосконалити організацію виробничих процесів у колгоспах!

Огляд організації праці в колгоспах розгортається все ще дуже мляво. Ще й досі ми маємо дуже мало матеріялів, що говорили б про гарну, зразкову організацію праці в колгоспах. Але зате багато є дописів, де сількори наводять цілу низку різних неполадок і повну хаотичність в справі організації праці в колгоспах.

- Через неорганізованість – сварки, неполадки, розлад


Не дивлячись на те, що майже закінчується засівна кампанія, низка колгоспів Сумщини й досі не зуміли налагодити обліку робочих днів своїх членів. Ось в Ново-Дмитрівському та Самотаївському колгоспах дехто робив по 5 або 10 днів, а їх і досі немає в табельній книжці. Така сама справа по багатьох колгоспах. Ця постановка роботи викликає цілком справедливе незадоволення колгоспників і дає ворожим елементам гарний матеріял для антирадянської роботи.

- Обліку праці не налагоджено

Сторінка 6

Попередні підсумки роботи споживчої кооперації України за перше півріччя 1929-30 р.

- Під знаком виконання ухвал листопадового пленуму ЦК ВКП(б)


По селах Михалпільського району на Проскурівщині кооперація ніяк не впорядкує торгу. Є в деяких селах кооперативи, що задовольняють вимоги селянства, а в селі Вербці на 500 господарств – одна крамниця. І пайовикам доводиться стояти мало не півдня, коли привозять який крам, гаючи час і нервуючись.

На нашу думку, в кожному селі, де є крамниця, можна було б відкрити ще й її філії, щоб селянин міг швидко дістати потрібний йому крам.

- Сітку крамниць треба поширити

Сторінка 7

ПЕРЕДОВОМУ, ЧІЛЬНОМУ ЗАГОНОВІ ЧЕРВОНОЇ АРМІЇ, ПАРТІЙНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ УВО ПАЛКИЙ БІЛЬШОВИЦЬКИЙ ПРИВІТ

У своєму вітальному слові тов. Косіор сказав:

Центральний Комітет Комуністичної партії (більшовиків) України доручив мені передати VII-й конференції Української Військової партійної організації палкий комуністичний привіт (бурхливі оплески).

- Виступ тов. Косіора на партконференції УВО


VII окружна партійна конференція УВО гаряче вітає бойовий штаб соціялістичної будови, непримиримого борця за ленінську лінію партії, за єдність та монолітність більшовицьких лав – ЦК ВКП(б).

- Привітання від конференції ЦК ВКП(б)

Сторінка 8

Дати українську книжку, а не стару макулятуру

На Радянському майдані розкинулось ціле «книжкове місто»… Крамниці й крамнички, кіоски й рундучки – скрізь книжки з найрізноманітніших галузей: – наука і техніка, художня література тощо.

Досвід минулих років показав, що книжковий базар користується величезною популярністю серед населення і проходить зі значним успіхом. Отже, можна сподіватись, що завдання продати мільйон книжок на книжковому базарі буде виконано.

- На книжковому базарі


Зробити газ справжні чинником перебудови побуту

Досвід Харкова поширити на всю Україну

- Газифікація столиці

Сторінка 9

Медицина й Гігієна №9

Зміст: Л. Немліхер. Профілактика та лікування неврастенії. – В. Абер. Вибір курорту для лікування. – І. Нещадименко. Глисти – чинники хороб. – В. С-т. Сонна хороба. – І. Давидов. Чиряк надвірного слухового проходу. – А. Х. Про шкарлятину. – З медичної преси. Наша консультація.

Профілактика та лікування неврастенії

- Вибір курорту для лікування


Глисти – є паразити. А що таке паразити? Паразитом або чужоїдом звемо всяку живу істоту, що живе коштом хазяїна. Хазяїном в даному разі буде людина, чи то тварина, в тілі якої живе глистюк і живиться чи то кров’ю чи то її соками, не вбиваючи їх.

Глисти дуже поширені серед людности не тільки нашого Союзу, а й закордоном. 50-70% населення нашого Союзу хоріє на глистяні хороби, але це є середні цифри. У деяких місцевостях, зокрема на сході та на південному сході Союзу процент зараження глистами значно вищий і тут ми маємо близько 90%, а іноді й всі 100%.

- Глисти – чинники хороб

Сторінка 10

Сонна хороба або епідемічне запалення мозку з’явилася підчас імперіялістичної війни (вперше описана в 1916 р.) і є отже безпосередньою спадщиною її. Назву свою хороба дістала у зв’язку з тим, що в її гострім періоді за великої кількости випадків спостережено розлад сну. Звичайно, це визначається сплячкою протягом 2 – 3 тижнів і більше. Хорого легко розбудити, він відповідає на запитання, їсть і тут же розмовляючи, знову засипає з ложкою в роті і так спить цілу добу.

- Сонна хороба


Вісп’яне запалення мозку і боротьба з ним

Віденський професор Зеппер відзначив, що серед осіб, що їм вперше прищеплюють віспу, спостерігається іноді в наслідок цього запалення мозку. При чому діти до 3-х років майже не хоріють на цю хворобу.

- З медичної преси

Сторінка 11

ПОСТАНОВА ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ЦЕНТРАЛЬНОГО ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ Й РАДИ НАРОДНІХ КОМІСАРІВ УСРР

Про зміну арт. арт. 340 і 341 Цивільного процесуального кодексу УСРР

Щоб забезпечити найшвидше виконання вироків судових органів про справляння грошових сум з державних установ і підприємств, що є на державному або місцевому бюджеті, Всеукраїнський центральний виконавчий комітет і Рада народніх комісарів УСРР постановили:

- Декрети, накази та постанови Уряду УСРР

Сторінка 12

Періодсектор ДВУ (м. Харків, Московські ряди, №11, тел. 65-27).

Передплачуйте, читайте та купуйте на книжковому базарі кращі українські видання Періодсектору ДВУ літературні, критичні та мистецькі.

Червоний Шлях – літер.-художній та науковий журнал.
Життя й Революція – літературно-критичний журнал.
ГАРТ – літературно-громадський журнал – орган ВУСПП.
Пролітфронт – літературно-громадський журнал.

- Оголошення
Copyright 2010-2015 oldnewspapers.com.ua
pressaxix at gmail dot com
 designed in Happines.in.ua