1938 рік, 26 січня

Вісті ВУЦВК, 1938 рік, 26 січня

Більшовицька пильність

Сторінка 1

Революційна пильність завжди була важливішою відмінною якістю більшовика. Бути пильним, уміти вчасно розпізнавати ворога - цьому завжди вчив більшовиків Ленін, цьому повсякденно вчить партію товариш Сталін. Ленін говорив, що «добрий комуніст у той же час є і добрий чекіст». І це зрозуміло. Більшовик - передовий боєць за справу комунізму. В класовій боротьбі з ворогами у нього особливо повинно бути загострене чуття, він повинен вміти вчасно зірвати маску з ворога.

На фронтах в Іспанії

(За повідомленнями ТАРС)

Східний (арагонський) фронт

За повідомленням іспанського міністерства оборони, опублікованим 24 січня, на теруельському фронті спостерігалася рушнична і артилерійська перестрілка.

40 республіканських літаків піддали успішному обстрілові скупчення сил заколотників. Під час повітряного бою республіканські льотчики збили фашистський літак «Фіат».

На інших фронтах не було ніяких значних операцій.

***

Доб'ємося нових перемог у сільському господарстві

Цілковита перемога соціалізму у нашій країні обумовила ще більш рішучий і безупинний рух вперед усього народного господарства. Величезні перспективи у всіх галузях економіки і, особливо, по лінії соціалістичного сільського господарства. Справді бо, утвердження колгоспного ладу, повне переозброєння землеробства, якому соціалістична індустрія дала передову техніку, найдосконаліші машини, наявність кваліфікованих кадрів - хіба це не прекрасні умови для могутнього піднесення сільського господарства?

ХХ-річчя січневого повстання в Києві

Колектив київського Червонопрапорного заводу з величезним піднесенням готується відзначити 20-ті роковини Січневого повстання в Києві.

20 років тому, в ніч на 29 січня 1918 року героїчні робітники Червонопрапорного заводу під керівництвом більшовицької партії підняли повстання проти контрреволюційної Центральної ради. Славну сторінку вписали вони в історію боротьби за радянську владу на Україні. 

Велика любов до товариша Сталіна

Сторінка 2

ОДЕСА, 25. (Власкор «Вістей»). 23 січня в Одесу прибули депутати Верховної Ради СРСР тт. Черниця, Кондаков, Лисенко, Хенкін, які повернулись з першої Сесії Верховної Ради СРСР. Понад 30 тисяч трудящих Одеси зустріли їх на вокзалі.

Зустріч виливається у могутню демонстрацію єднання виборців з своїми депутатами. Відкривається мітинг. У виступах обранців народу звучать слова палкої любові до вождя народів товариша Сталіна, до комуністичної партії, до радянського уряду. З хвилюючою промовою, зустрінутий овацією, виступає заступик голови Ради Союзу тов. Т. Д. Лисенко.

Працювати по-сталінському

Робота Сесії Верховної Ради СРСР була для мене найвищою школою державного діяча. Те, що ми, депутати, працювали разом з великим Сталіним, який нас вирощує, як дбайливий садівник, сповнює кожного з нас невимовним щастям і гордістю. Участь товариша Сталіна в роботі Сесії всіх нас якось по-особливому запалювала натхненням. Уся робота Сесії, кожен виступ депутата яскраво підкреслювали морально-політичну єдність радянського народу, його згуртованість навколо любимого Сталіна, комуністичної партії, радянського уряду.

Народний герой

До ХХ роковин Червоної Армії і Військово-Морського Флоту

В. Шмерлінг

Ім'я Котовського стало відомим ще в 1905 році, коли революційна хвиля докотилася до Бесарабії. Одне за одним піднімались повсталі села. З уст в уста народ почав передавати звістку про те, що на шляхах Бесарабії з'явився загін нового героя, молодого Григорія Котовського, який мститься над багачами за тяжку селянську долю, захищаючи всіх пригноблених і знедолених.

Підготовку до весни підмінюють балаканиною

Сторінка 3

В Миколаївській області надзвичайно повільно розгортається підготовка до весни, ганебно затягується ремонт тракторів. На 20 січня по МТС області відремонтовано 45% тракторного парку, а за останню п'ятиденку лише … 6%.

Дуже загрозливий стан утворився тут з ремонтом тракторів «ЧТЗ». Аджеж це факт, що на 20 січня з 1000 тракторів «ЧТЗ», які потребують ремонту, відремонтовано 13%.

Мистецтво щасливого народу

Закінчилась перша республіканська олімпіада самодіяльного мистецтва промкооперації України. На олімпіаду з різних областей і районів з'їхалось понад 700 чоловік. Чотири дні перед громадськістю столиці України демонструвалися яскраві зразки народної творчості: художне читання, співи, драматичне, хореографічне, музикальне мистецтво тощо.

Учасники олімпіади були різного віку: від 6 до 65 років. Кожний з них був однаково молодий, життєрадісний і тому вся олімпіада, з початку й до кінця, була пронизана глибоким радянським оптимізмом і пройшла на досить високому художньому рівні.

Використати досвід передовиків

П. Марченко. Агроном НКЗС УРСР. 

В системі заходів, спрямованих до підвищення врожайності всіх сільськогосподарських культур, виняткове значення має високоякісна підготовка та зберігання насіння.

Розклад в таборі польського фашизму

Сторінка 4

ПАРИЖ, 24. (ТАРС). Варшавський кореспондент Гавас передає, що під час останніх дебатів у бюджетній комісії сенату голова польського уряду генерал Славой-Складковський зазнав жорстокої критики. У промові-відповіді Славой-Складковський заявив, що збирається вийти у відставку.

Кореспондент відмічає, що відставки польського уряду чекають, проте, не раніше, ніж буде закінчений розгляд бюджету 1938-1939 р., тобто не раніше 1 квітня.

***

Веселе і змістовне дозвілля

Почались зимові канікули в вищих учбових закладах Києва. Тисячі студентів столиці матимуть можливість весело і змістовно провести своє дозвілля. В інститутах на час канікул організуються вечори художньої самодіяльності студентів, костюмовані маскаради, літературні ранки, лекції, диспути. Грандіозний студентський костюмований бал-маскарад організує в Будинку Червоної Армії на Лук'янівці Київський будівельний інститут. В педагогічному інституті відбудеться концерт самодіяльного мистецтва студентів київських вишів.

Будиночок на Воронцовій горі

(Від наших спеціальних кореспондентів)

Скелі корабельної сторони, розташовані коло берега ізумрудної Севастопольської бухти, густо всіяні біленькими хатками. Серед них, в Апполоновій балці тулилася колись хібарка, де проживала сім'я старого моряка Дмитра Миколайовича Папаніна.

Перший же школяр, до якого ми звернулися за довідкою, сповнений гордості за свого славетного земляка, вказав на місце, де зростав майбутній прославлений дослідник неприступних арктичних просторів, Герой Радянського Союзу Іван Дмитрович Папанін.

RSS-материал