Архів старих газет
 ---------------------------------------------------
www.oldnewspapers.com.ua
Ціна 2гр.
 ---------------------------------------------------
Вісті ВУЦВК

Вісті Всеукраїнського Центрального комітету рад робітничих, селянських та червоноармійських депутатів


ВІСТІ ВУЦВК - українська республіканська газета. Видавалася щоденно з березня по серпень 1919 р. в Києві як орган ВУЦВК Рад робітничих, селянських та червоноармійських депутатів і Виконкому Київської Ради робітничих депутатів. Друкувалася українською та російською мовами, пізніше - тільки українською. З 1920 р. видавалася у Харкові як орган ВУЦВК Харківського губернського виконкому, з 1921 р. - як орган ВУЦВК. З червня 1934 р. знову друкувалася у Києві.

З липня 1938 р. змінила назву на «Вісті Рад депутатів трудящих УРСР». Газета публікувала декрети, накази та постанови Уряду УСРР, звіти про з'їзди рад з аналізом прийнятих рішень.

Серед постійних рубрик - «Міжнародні новини», «Столичний день», рубрика об'яв. З розвитком газети з'являється щотижневий додаток «Література. Наука. Мистецтво», пізніше - «Культура і побут», де друкуються праці з економіки, історії, техніки. В різний час виходили додатки «Український правопис»: Дискусійний бюлетень» та «Медицина й Гігієна». В газеті детально публікувалися матеріали з процесу «Спілки визволення України». Основні дописувачі - О. Вишня, М. Чечель, П. Лісовий, М. Шраг та ін. З 1923 по 1926 рр. художником-ілюстратором «Вістей» працює О. Довженко.

Газета видавалася під редакцією В. Блакитного, потім - Є. Касьяненка. 14 травня 1941 р. «Вісті» об'єднано з центральним органом партії - газетою «Комуніст».
Copyright 2010-2015 oldnewspapers.com.ua
pressaxix at gmail dot com
 designed in Happines.in.ua