На Дніпрельстані

Радянська Україна

Телеграми

Т.т. Куйбишев та Мишков про роботи на Дніпрельстані та про місцеві заводи

ЗАПОРІЖЖЯ, 16. (РАТАУ). Перед од'їздом до Харькова голова ВРНГ СРСР тов. Куйбишев і заст. голови ВРНГ УСРР тов. Мишков в розмові з кореспондентом РАТАУ повідомили таке:

«Метою нашого приїзду до Запоріжжя й Кічкасу було оглянути роботи на Дніпрельстані і місцеві заводи. На Дніпрельстані зроблено вже багато. Хоча й досі доводилося працювати без машин, а проте, земляні роботи вже закінчуються. Після прокладки колії роботи підуть ще швидчим темпом. Таку ж думку висловив інженер Купер, що його програма робіт в цілому задовольнила. Сьогодні ми розвязували питання про будову в Кічкасі будинку для представників американської експертизи. Інженери фірми Купера вже залишаються нині в Кічкасі.

Ми прийшли до висновку, що вже тепер треба починати складання проєктів на будову навколо Дніпрельстану металургійних заводів, що будуть основним споживачем енергії Дніпрельстану.

Завод «Комунар», що ми його оглядали, справив на нас добре вражіння. Раціоналізація виробництва, устаткування силами заводу конвеєра, дають змогу знизити собівартість машин. Ми поставимо перед ВРНГ питання про додаткове асигнування на добудову ковальського цеху.

Через брак часу ми, на жаль, не встигнемо оглянути завод «Інтернаціонал», що має в звязку з розвитком нової промисловости навколо Дніпрельстану великі перспективи. Так само, мають великі перспективи і місцеві цегельні, що повинні будуть давати цеглу для будови нових заводів, щоб не довелося ввозити цю цеглу, завантажуючи тим транспорт і збільшуючи вартість цегли. До наступного року треба почати будову великої механізованої цегельні».

Інж. Купер знайомиться з ходом робіт

КІЧКАС, 16. (РАТАУ). Представники німецької експертизи і американської на чолі з інженером Купером, прибувши на Дніпрельстан, знайомилися з процесом робіт на будівництві. Чужоземних експертів вразив прискорений темп, яким провадяться підготовчі роботи. Відзначаючи це, інженер Купер сказав, що коли й надалі роботи йтимуть таким темпом, то Дніпрельстан безперечно буде закінчено в призначений термін.

В Кічкасі робота йде

ЗАПОРІЖЖЯ, 16. (РАТАУ). В Кічкасі почали розміщувати робітників в устаткованих інтернатах. Приміщення одержали понад 300 чоловіка.

В червні мають розпочати роботи по спорудженню перемичок. До цього часу буде доставлено ліс та інші матеріяли, потрібні для спорудження перемичок.

За виробничим планом завод «Комунар» цього року має одержати з Німеччини різного устаткування на 260.000 крб. Половину цього устаткування завод уже одержав, в тому числі 17 ріжних станків.


Санаторно-курортна кампанія роспочалася

Врочисте відкриття сезону

ОДЕСА, 16. (РАТАУ). Вчора відбулося врочисте відкриття літнього сезону на Одеських курортах. Прибуло вже понад 1.000 хворих. В звязку з теплою погодою, що встановилася останніми днями, чекають на приїзд найближчими двома днями ще 100 хворих. Число місць на Одеських курортах, в порівнянні з минулим роком, збільшилось на 20%. Вартість ліжка в середньому знизилась на 5%.

Бердянський курорт

БЕРДЯНСЬКЕ, 16. (РАТАУ). Сьогодні відкривається лікувальний сезон на Бердянському курорті. Вже приїхало багато хворих. Переважна кількість хворих у цьому році - робітники, надіслані соцстрахом.

Лікарську частину на курорті поставлено на належну височинь. Підібрано видатний склад професури і лікарів з усіх фахів. Зважаючи на великий приплив хворих, почали будувати нову водолікарню з щоденною пропускною спроможністю в 1.000 чол.

Курортне управління вжило заходів, щоб дати хворим культурні розваги. Функціонуватимуть два театри і кілька кіно. Поповнено й поширено курортну бібліотеку. Запрошено видатних лекторів, що прочитають кілька десятків лекцій на науково-політичні теми.

Впорядкування курорту значно перевищує рівень минулого року. Закінчено роботи для влаштування другого великого парку. Добре відремонтовано будинок курзалу, закінчується будовою нова їдальня. Поширено водогінну сітку, що цілком забезпечує курорт доброякісною водою для пиття.

Миргородський курорт

ПОЛТАВА, 16. (РАТАУ). Відкрився сезон лікування на Миргородському курорті. На курорті устатковано електро-світло-водолікарню й пансіон. Курорт також має свою молочну ферму, чудовий сад і парк. Ще до початку сезону виявився великий наплив селян до курорту.


Тов. Ворошилов у Киіві

КИЇВ, 16. (РАТАУ). Вчора московським потягом сюди прибув Наркомвійськмор і голова Реввійськради СРСР т. Ворошилов. На вокзалі т. Ворошилова стріли головний інспектор кавалерійських частин тов. Буденний, представники вищого командування т.т. Якір, Криворучко, Пугачов, Дубовий та Каширін, секретар окрпарткому Корнюшин і голова окрвиконкому Любченко. Прийнявши рапорт почесного караула з піхотних частин Київської залоги, тов. Ворошилов вийшов на вокзальний майдан, де його зустрів другий почесний караул з усіх кавалерійських частин київської залоги. Далі перед тов. Ворошиловим продефілювали командири кавалерійських частин, що прибули до Киіва на спортивні кінські змагання.

Ввечорі тов. Ворошилов відвідав піхотні курси, де виступив з великою доповіддю про біжуче завдання Червоної Армії, далі відвідав будинок Червоної Армії ім. Ілліча.

Сьогодні з участю тов. Ворошилова відбудеться пленум міськради, де тов. Ворошилов виступить з доповіддю.

На всесоюзних воєнно-спортивних змаганнях

КИЇВ, 16. (РАТАУ). Сьогодні в присутності тов. Ворошілова, інспектора кавалерії тов. Буденного на київському іподрому відбулися всесоюзні воєнно-спортивні змагання.


Херсонська кузня здоров'я

В будинкові, де колись було херсонське дворянське зібрання тепер влаштовано «Будинок фізкультури». Це великий двохповерховий будинок росташований в самому центрі міста й займає з своїм садом та двором пів кварталу.

Центральне місце в будинку - це велика, на всю височінь зала. В ній влаштовано головну гімнастичну залу для гурткових занять. Прекрасно скомбіноване освітлення та вентиляція дають ілюзію, що весь час перебуваєш на відкритому повітрі. Поруч зали знаходиться велика кімната з повним обладнуванням для важкої атлетики. Особливу увагу звертає на себе стрілецька зала - на великому, у всю стіну «ландшафті» швидко пересуваються автомобілі, аероплани, потяги, окремі фігури, що приводяться в рух електромотором. При вдалому попаданні зміняється освітлення і це каже, що стрілець попав в намічену ціль.

При «будинку фізкультури» є антропометричний, коригуючий та санаційний кабінети. Кабінетами керує лікар спеціяліст, йому допомагають 8 практикантів-слухачів місцевих фельдшарських курсів.

Не забуто й за розвагу: в великій світлій кімнаті в три ряди стоять столики для шахів і шахматів, а в невеликій книгозбірні та читальні спротсмен знаходить багату спортивну літературу.

В спеціяльній кімнаті будинку влаштовано душ, з відповідним пристосуванням для нагрівання води.

Будинок відвідує 1.500 чол. молоди, 75% її - комсомольці. Для устаткування будинку та літніх майданчиків при ньому, окррада фізкультури витратила 18 тис. крб. 8-го травня в дворі та саду будинку відкрито майданчики для тенісу, баскетболу, гандболу, волейболу та для легко-атлетичних вправ. Читальня, книгозбірня та шахмати пересовують в павільйони, що влаштовуються в саду.

Кнорре.