Чому дотепер не зібрався Райхстаґ?

Конфіската збіжжа в Німеччині
(Телефоном від нашого варшавського кореспондента).

Як подають з Берліна, Мусоліні, якого повідомлено про зміст бритійської відповіди німецькому урядові, перестудіював ту відповідь та подав Гітлєрові свою опінію в тій справі.
Райхстаґу дотепер не скликано; це доказ, що Гітлєр чекає на анґлійську відповідь.
Агенція „Юнайтед Пресс” принесла вістку, що в Німеччині сконфісковано для армії все збіжжа; диспонуватиме ним окремий уряд.
У Варшаві викликала деяке відпруження вістка льондонського радія, що ґданська влада звернула Польщі зареквіровані поїзди.

Відповідь Гітлєра бритійському урядові.

БЕРЛІН. ПАТ. У вівторок в год. 19,15 у канцлєрському уряді доручено амб. Гендерсонові німецьку відповідь. Перешлють її до Льондону нормальним дипльоматичним шляхом.
ЛОНДОН. ПАТ. Відповідь Гітлєра – це довгий документ. Заки його переложили, зашифрували та розшифрували, це заняло стільки часу, що Чемберлєн і Галіфакс познайомляться з письмом щойно в середу вранці. Того самого дня збереться брит. уряд, щоб вирішити становище до німецької відповіди.
Парлямент збереться мабуть у п’ятницю.

Бельґійський король та голяндська королева пропонують посередництво
Польська відповідь.

Варшава. З поручення своїх монархів, бельґійський та голяндський уряд звернувся до Польщі, Анґлії, Франції, Німеччини й Італії, пропонуючи їм посередництво, щоб мирно полагодити непорозуміння між тими державами.
Польський уряд у відповіді покликався на телєґраму польського президента до американського, в якій принято в засаді того роду посередництво, висловив подяку, та заявив, що покищо не висловлюється подрібно в тій справі, бо дотепер Німеччина не приняла ніякої ініціятиви того роду.
 

Евакуація більших міст у західній Італії.

Протилетунська оборона Ватикану.

РИМ. ПАТ. Урядовий комунікат взиває старших людей, жінок та дітей у більших містах Льомбардії, Піємонту, Ліґурії, Тосканії, Ляції, Сардинії та Сицілії по змозі перенестись на села або до інших міст.
У Римі погашено світляні реклями та позаслонювано вистави крамниць.
ВАТИКАН. ПАТ. У Чітта дель Ватікано введено засоби пасивної протилетунської оборони. На вулицях завішено сині лямпи.