1919 рік, 14 мая

Стрілець, 1919 рік, 14 мая

Лягли головами

Сторінка 1

Василь Яцина, стр. І. зап. сотні ґрупи Лютовиска, ур. 1895 в Нившим пов. Радехів, умер на тиф пятнистий. 3./4. в військовій лічниці в Лютовисках - похоронений на військов. цвинтари в Лютовисках.

Юрко Говілей, стр. телєфоніст, ур. 1886 в Дидьовій пов. Турка, умер з пострілу гранатом 5./4. в Рябім коло Устрик, похований на військ. цвинтари в Лютовисках.

Василь Дитинник, стр. 42 сотн. стрийського куріня ґрупи Лютовиска, ур. в Цвітовій пов. Калуш 1899 року, упав в бою в Завозі пов. Ліско.

Україна - для Українців

Сторінка 2

(Конець).

(Я. М.). Із сеї нашої суспільної структури, де немає у нас таких пропастий між поодинокими станами та глибоких клясових ріжниць, можемо тепер винести користи та оминути грізних соціяльних терть.

Поза селянством, яке у своїй масі єсть дрібноземельне, кромі дуків на Наддніпрянщині, єсть ще у нас робітництво та інтеліґенція.

Робітницто у своїй сути демократичне, а інтелігенцію хоче дехто конче вмовити, що вона буржуазна кляса. Ніде правди діти, що й деякі інтеліґенти хорують на буржуїв та хотять надати собі бодай подібний вид.

Звідомлення укр. ґенерального штабу

Сторінка 4

Офіціяльне звідомлення з 10 мая

Західний фронт:

На Волині наступали Поляки на Локачі, були однак відбиті. Коло Львова діяльність літаків. Наша стежа напала вчера на ворожу полеву сторожу в Чижках і розбила її. Ворог заняв знова Баличі і північну часть Новосілок. Наступ на Санники відперто. Ворожа артілєрія острілювала Мочари.

Страт не було ніяких.

Офіціяльне звідомлення з 11 мая

Західний фронт:

RSS-материал