1919 рік, 11 мая

Стрілець, 1919 рік, 11 мая

Лягли головами

Сторінка 1

Юрий Мандрик, четар, І. кур. корп. роз. ур. 1898 Лужани пов. Кіцмань, Буковина, помер 1. мая 1919 в І. укр. військ. шпитал. в Стрию, причина смерти пятнистий тиф.

Яцко Дубницький, стр. І. Львів. кур. ур. 1893 Лапшин пов. Бережани, помер 1. мая 1919 в ІІ. укр. військ. шпит. в Стрию, причина смерти ранений.

Йосиф Кожуховський, стр. 6 полк. 6 кур. 4 сотн. ур. 1899 Церепенці пов. Перемишляни, помер 1. мая 1919 в ІІ. укр. військ. шпит. в Стрию, причина смерти ранений.

Могили - могили

В предпослідному числі „Стрільця" під заголовком „Лягли головами" сповістили ми як звичайно про геройську смерть 7 стрільців, які лягли в боротьбі з відвічним ворогом, а дещо низше про виконання вироку смерти через розстріляння над 5 злочинцями-дезертирами.

Над одними і другими свіжі, непорослі могили, і одні і другі пострадали молоде життя і лишили по собі спомин. Але яка непроходима пропасть між одними та другими!

Україна - для Українців

Сторінка 2

(Дальше).

(Я. М.). Отже початки всенародньої оружної боротьби і то перед і за фронтом вже є, тільки миродайні чинники повинні сей рух піддержати і попирати.

По усім усюдам відновити і заснувати Січи і Соколи, тільки більше влити в них військової дісціпліни та послуху. Хай увесь народ стоїть готов при збруї.

До сеї роботи треба запрягти ті інтелігентні сили, які за ліпших часів уряджували здвиги, а тепер бавляться усякими дрібничками як відзнаками та світлинами, що без сумніву зробив би краще та без напруги якийсь світливець.

Народний рух проти большевиків

Сторінка 3

(УПБ). Здовбуново, 7 мая.

Всім комісарям України!

RSS-материал