1940 рік, 3 березня

Вісті Рад депутатів трудящих УРСР, 1940 рік, 3 березня

Оперзведення штабу Ленінградського Військового Округу

Сторінка 1

Протягом 1 березня на Карельському перешийку наступ наших частин продовжував успішно розвиватись. Наші частини зайняли: район водоспаду Пааколан - Коскі на ріці Вуоксі, місто Хейньюокі, містечко Маннікала, станцію Талі на залізниці Виборг - Сердоболь, південну околицю міста Виборга і мис Кейхясніємі на західному побережжі Виборгської затоки.

Противник підпалює місто Виборг.

Про заходи по дальшому піднесенню сільського господарства і особливо бавовни єгіпетських сортів у Таджикській РСР

Постанова Ради Народних Комісарів Союзу РСР і Центрального Комітету ВКП(б)

Таджикський народ під керівицтвом Леніна - Сталіна з братською допомогою великого російського народу за 10 років і особливо за останні три роки добився великих успіхів у піднесенні сільського господарства Таджикістана і особливо в розвитку бавовництва.

Виборча кампанія в західних областях України

Сторінка 2

(Бесіда з головою Президії Верховної Ради УРСР тов. М. С. Гречухою)

З винятковим піднесенням, - заявив тов. М. С. Гречуха, - зустріли трудящі західних областей України виборчу кампанію по виборах депутатів у Верховну Раду Союзу РСР і у Верховну Раду Української РСР.

Іноземна преса про успіхи Червоної Армії в Фінляндії

БЕРЛІН, 1 березня. (ТАРС). Німецьке інформаційне бюро передає з Копенгагена, що датські газети під великими заголовками вміщують повідомлення про перемоги радянських військ на виборгському напрямі. Спеціальний кореспондент копенгагенської газети «Націоналтіденце» пише, що «для фінів склалась дуже серйозна обстановка».

Кореспондент підкреслює, що «радянські війська застосовують найдосконалішу зброю і провадять наступ, якого ще не знала світова історія». 

Виступ Геббельса

БЕРЛІН, 1 березня. (ТАРС). Міністр пропаганди Геббельс виступив у Мюнстері з промовою, в якій заявив, що західні держави напали на Німеччину, щоб знову поставити її в умови і на рівень Вестфальського, або, принаймні, Версальського миру (Вестфальський мир, який розчленовував Німеччину, був укладений у 1648 р. в результаті 30-річної війни).

Розповіді виборців міста Львова

Сторінка 3

ЩО НАМ ДАЛА РАДЯНСЬКА ВЛАДА

Радісна праця

Ми, українці, в панській Польщі були «людьми другого гатунку». Працюючи на Львівському паровозоремонтному заводі, я на кожному кроці відчував весь тягар «небезпечної» людини. Користуючись з першої-ліпшої нагоди, польська шляхта підкреслювала, що український робітник є бидло, що він людина «нижчої категорії».

Перші колгоспи

 

У двох селах Львівської області організовано перші колгоспи. У селі Добряни, Городокського району, утворено колгосп, до якого ввійшли 102 господарства бідняків і середняків.

На організаційних зборах, які перетворилися в свято всього села, був зачитаний Примірний статут сільськогосподарської артілі. Потім розпочався прийом. Збори уважно обговорювали заяву кожного селянина. Першим прийнято до колгоспу бідняка Андрія Андрущина, який лише при радянській владі одержав три морги колишньої поміщицької землі.

Львів, мій рідний!

Прозорим ранком, коли перші промені сонця забарвлюють фронтони будинків, місто прокидається від сну. Дзеленчать перші трамваї з робітниками, гаснуть газові й електричні ліхтарі, напружений і гарячий починається день.

У ці хвилини місто моє особливо принадне. Я подовгу можу милуватися його стрункими вулицями, валами і парками, розташованими на мальовничих, вкритих снігом, горбах.

Але милуватися ніколи. Та й сніг, що іскриться зараз у холодному промінні сонця, перешкоджає рухові міського транспорту, руйнує дахи будинків.

Громадяни західних областей одержують радянські паспорти

Сторінка 4

ЛЬВІВ, 2 березня. (Власкор «Вістей»). У житті громадян радянського Львова визначна подія. У створених 32 паспортних пунктах почалася видача паспортів громадянам Союзу Радянських Соціалістичних Республік.

Першим одержав радянський паспорт колишній робітник Львівського пивоварногого заводу, нині заступник голови міської Ради Олександр Іванович Кармазин.

Гнат Юра

До 20-річчя театру ім. Ів. Франка

В історію радянського театру на Україні Гнат Юра ввійшов як один з активних його будівників, ентузіаст і майстер сцени. Яскравою ілюстрацією його організаційних здібностей є створення одного з провідних театрів УРСР - театру ім. Ів. Франка.

RSS-материал