1938 рік, 4 лютого

Вісті ВУЦВК, 1938 рік, 4 лютого

Привітання ювілярові

Сторінка 1

Товаришеві Григорію Івановичу Петровському

Центральний Комітет ВКП(б) і Рада Народних Комісарів Союзу РСР у день Вашого шестидесятиріччя шлють Вам - старому більшовикові з гвардії Леніна - свій палкий привіт.

Учень і соратник Леніна і Сталіна

Трудящі Радянської України відзначають сьогодні славний ювілей - шестидесятиріччя з дня народження Григорія Івановича Петровського, одного з найкращих представників старої більшовицької гвардії.

Лист старих робітників заводу імени Ільїча в Маріуполі товаришеві Петровському

У день твого шестидесятирічного ювілею, ми, старі кадрові робітники заводу імени Ільїча, колишнього «Провіданс», шлемо тобі палкий більшовицький привіт і бажаємо багатьох років життя і роботи на благо великого радянського народу.

Ми працювали разом з тобою на заводі в період 1908-1912 рр. Тоді, в роки чорної реакції, ти створив на нашому заводі міцну більшовицьку організацію, вніс у робітничі маси ленінські ідеї, нещадно боровся з меншовиками, есерами і іншими ворогами трудящих.

Іспанський народ впевнений в перемозі

Сторінка 2

Промова Негріна в кортесах

БАРСЕЛОНА, 2. (ТАРС). У своїй промові на засіданні кортесів голова іспанського уряду Негрін відзначив причини переїзду уряду до Барселони. Перебування іспанського уряду в Барселоні полегшує виконання ряду завдань при додержанні цілковитого поважання законів республіки і статуту Каталонії.

Сорок років невтомної боротьби за справу партії Леніна-Сталіна

Сьогодні минає 60 років Григорію Івановичу Петровському - одному з найстаріших членів більшовицької партії, випробуваному і відданому революціонерові, який самовіддано бореться під керівництвом партії Леніна-Сталіна за справу комунізму.

Колгоспи готуються до весни

(Огляд селькорівських листів)

Понад 700 ланкових, бригадирів, трактористів і голів передових колгоспів Семенівського району, Полтавської області, включившись у соціалістичне змагання ім. Першого року третього сталінської п'ятирічки, зобов'язалися зібрати не менше 20 центнерів зернових і 300 ц цукрових буряків середнього врожаю з кожного гектара.

60 років славного життя

Сторінка 3

В роки царизму Григорій Іванович Петровський був обраний від робітників Катеринославської губернії до 4 Державної думи - до цього чорносотенного царського парламенту, до якого від робітників було допущено лише шість представників.

Нашому депутатові

Дорогий наш, Григорій Іванович!

У день Вашого шестидесятиріччя ми, група Ваших виборців, вирішили послати палке привітання Вам - нашому депутатові Верховної Ради СРСР.

Величезний досвід загартованого революціонера, робітника-більшовика допоміг Вам на великому державному посту просто і переконливо доводити до мільйонів трудящих політику партії Леніна-Сталіна.

Загартований більшовик, товариш і друг

Спогади старих робітників заводу ім. Петровського

Здавалося, що всі шляхи для проникнення соціалістичних ідей у гущавину мас в жорстоких умовах самодержавства були закриті. І все ж таки шляхи знаходились, і одним з тих, хто їх прокладав, був токар інструментальної майстерні мостового цеху заводу Григорій Іванович Петровський.

Знайомі риси

Йосиф Кисельов

Березень 1914 року. Суворий Петербург, оповитий в сірий плащ туману. Непроникливі хмари його окупували усе місто - від чванливого, великосвітського Невського проспекту і до щиросердечної пролетарської Нарвської застави.

Густий туман, але уже іншого, словесного походження, висить і в парадних позолочених залах Державної думи. Вифранчені і нафарблені депутати виливають потоки промов - від єлейного солодкоспіву панів лібералів і до чорносотенно-погромного крикливства монархічних зубрів Маркових і Пуришкевичів.

До XX роковин Червоної Армії і Військово-Морського Флоту

Сторінка 4

Спогади про героїчне минуле

Новими виробничими перемогами відзначають славний ювілей робітники київського заводу ім. Чубаря. Кращі стахановці - робітники заводу тт. Сафронов, Семенова, Татарчук на відзнаку ХХ-річчя вірних вартових радянських кордонів - любимої Червоної Армії та Військово-Морського Флоту - виробляють щодня по 3-4 норми свого завдання.

Ліквідувати аварії на автомобільному транспорті

Наша ростуча автомобільна промисловість все більше насичує міста і села Радянської України автомобільним транспортом. Навіть у найвіддаленіших місцях нашої республіки автомобіль став звичайним явищем. Багато колгоспів уже мають по 2-3 і більше машин.

Це особливо гостро ставить питання про боротьбу з аварійністю і травматизмом на транспорті. У листопаді 1937 р. Рада Народних Комісарів УРСР винесла спеціальну постанову «Про ліквідацію аварійності на транспорті». Ця постанова покладає ряд зобов'язань на облвиконкоми, міські ради і центральні установи.

Прийомна тов. Петровського

Семена Федоровича Мішина скривдили. Хтось сказав ніби він видав фіктивну довідку якійсь громадянці. Людину як слід не розпитали; справу до кінця не розслідували. Судили його всупереч законові заочно. Засудили на п'ять років до тюрми. Рідкий, потворний випадок у практиці радянського суду. Суддя, очевидно, унаслідував найгірші зразки чиновницького, бюрократичного ставлення до живої людини. 

Аж після семи місяців ув'язнення вдалося Мішину довести всю неугрунтованість обвинувачення. Кримінальну справу було припинено.

RSS-материал