1927 рік, 19 квітня

Вісти всеукраїнського центрального виконавчого комітету Рад робітничих, селянських і червоноармійських депутатів, 1927 рік, 19 квітня

Відкрився ІV Всесоюзний з'їзд рад

Сторінка 1

Вступна промова тов. Калініна. - Обрано президію з'їзду. - Зі звітною доповіддю уряду СРСР виступив тов. Риков.

Нанкінська конференція

Сьогодні в Нанкіні відкрилася конференція, скликана Чан Кай-ші та його однодумцями. Суперечливі телеграфні повідомлення сповіщають, що до Нанкіну з'їхалися видатніші представники Гоміндану, а серед них і багато провідників Уханської групи. Правда, - інші повідомлення викликають сумнів що до того, чи брали в Нанкінській конференції участь керовники лівого крила партії на чолі з Ван тін-веєм?

Зниження відпускних цін промисловости

Директива про 10% зниження роздрібних цін передбачає 5% зниження цін по лінії товаропровідної сітки і 5% за рахунок зниження відпускних (гуртових) цін промисловости.

Відкриття англійського парламенту та відкриття з'їзду Рад

(Лист із Англії).

Дорогі товариші! Кілька день тому в одній із наших англійських буржуазних газет я прочитав коротеньку замітку, що незабаром відкриється з'їзд рад СРСР. Це спонукало мене порівняти ваші установи з нашими, і цей лист я вирішив присвятити спробі описати церемонію відкриття англійського парламенту.

По-перше ви мусите знати, що механізм англійського «демократичного уряду» складається з трьох частин: 1) король і його особиста рада, 2) палата лордів і 3) палата громад.

Резолюція ЦК КП(б)У про підсумки украйнізації

Сторінка 2

ЦК КП(б)У, заслухавши та обговоривши доклада про підсумки украйнізації, ухвалив таку резолюцію:

5 років Раппальської угоди

Обмін телеграмами між т. Літвіновим і Штреземаном

Телеграма т.  М. М. Літвінова до д-ра Штреземана з нагоди 5-х роковин Раппало.

Повідомлення про арешт кол. князя П. Д. Долгорукова

Розмова з тов. Балицьким

Голова ДПУ УСРР тов. Балицький на розмові з нашим співробітником сказав про арешт кол. князя Павла Дмитрієвича Долгорукова ось що:

Семестри чи триместри в ВУЗ'ах

(В порядку обговорення).

Серед ріжних академічних кол у Харківських ВУЗ'ах, а також серед багатьох членів секцій наукових робітників України тепер вельми актуальним та важливим питанням є питання про перегляд триместрової системи навчання.

У компартіі

ХІ харківська окружна конференція ЛКСМУ:

Вчора в театрі ім. Шевченка відкрилася ХІ окружна конференція ЛКСМУ. Відкриваючи конференцію, секретар Окружкому ЛКСМУ тов. Корсунов відзначив, що вже 14 місяців минуло з Х окружної конференції, а також указав на те, що харківська організація комсомолу вірно йшла шляхом, наміченим XIV з'їздом Партії.

Конференція обрала президію в складі 65 товаришів.

До почесної президії було обрано 16 товаришів.

Привітання від ЦК та Окружкому КП(б)У.

Трудящі цікавляться військовою справою

Сторінка 3

Телеграми

Стрілецькі змагання.

ОДЕСА, 18. (РАТАУ). Вчора відбулися перші стрілецькі змагання на першенство вищої школи, де взяли участь 100 студентів-робфаківців. Учасники змагань виявили блискучу підготовку. Одно з перших місць взяла студентка Інгоспу Органовська, що не мала ні одного промаху. Всім переможцям у змаганнях видано призи.

Військові гуртки при клубах працюють.

Західна Україна

З преси

Львівська «Рада» вмістила від 10 квітня досить різку статтю сприводу петлюрівських махінацій в підготовці інтервенції проти Рад. Союзу (Дивись оголошені документи у «Вістях» від 14 та 16 квітня). Газета пише:

Виробничі досягнення Української промисловости за півроку

За попередніми відомостями робота української промисловости в першому півріччі проходила в сприятливіших умовах, ніж у попередньому. Постачання сировини, за винятком олійної промисловости та де-яких сортів спеціяльного металу, проходило нормально. Фінансовий стан промисловости, хоч і був напружений, проте не гальмував нормальної праці підприємств.

Новий індустріяльний центр

Перспективи розвитку промисловости в районі Дніпрельстану

IV.

Планове розгортання нових індустрій в районі Дніпрельстану уявляє собою складну проблему, яка ще довго буде заслуговувати уваги з боку планових органів всього Союзу взагалі і України зокрема. Спроєктування кожного нового виробництва потрібує всебічної розробки і докладного ув'язання з цілим комплексом економічних обставин.

В першу чергу увага повинна скупчитися біля питання про найбільш доцільну організацію споживання електроенергії Дніпрельстану.

Електрифікація Харківщини

Сторінка 4

До останнього часу справою електрифікації округи відали Райвиконкоми та інші органи на місцях. Все керовництво електрифікаційними роботами провадилось без певного плану і не погоджувалось. В наслідок цього побудовано кілька електростанцій, що зовсім не відповідають поставленим завданням, ні з економічного, ні з практичного боку. Лише з півроку тому при Окрвиконкомі було утворено бюро Електронплана, що стало розроблювати плани електрифікаційних робіт по окрузі і намітило найближчі роботи на перші 5 років.

Державна опера

1-й Бетховенський концерт.

17-го квітня відбувся перший симфонічний концерт Бетховенського циклу, що його концертове бюро Державопери організувало в звязку із 100-ми роковинами з дня смерти композитора.

Перед концертом відбулася урочиста частина - засідання Бетховенського комітету, до складу якого увійшли предстаники Наркомосвіти та ріжних музичних установ, а також окремі діячі мистецтва.

Пригоди й злочини

Збройне пограбування. Біля 1-ої год. вночі, на гр. Лугового, що йшов Кузнечною вулицею (на Новосілівці), напали двоє озброєних грабіжників. Вони забрали в Лугового верхній одяг.

Підкинута дитина. Біля буд. №15, на Лопанському пров., знайдено підкинуту дівчинку. Її відправили до будинку пригрудної дитини.

Крадіжка з магазину. З магазину Комборбезу на Сергієвському майдані, злодії забрали дві корзини панчох, ціною 1200 карб. Панчохи належать крамарю Розановському.

RSS-материал