1927 рік, 19 червня

Вісти всеукраїнського центрального виконавчого комітету Рад робітничих, селянських і червоноармійських депутатів, 1927 рік, 19 червня

Провал англійської дипломатії в Женеві

Сторінка 1

Плани оточення СРСР не зустріли підтримки

Німеччина категорично відмовляється брати участь в антирадянських виступах

Сесія Ліги Націй нічого не розвязала

Провал англійських планів

БЕРЛІН, 17. (ТАРС). 17-го червня о 2 год. дня Чемберлен (головує на теперішній сесії ради Ліги Націй) оповістив закриття прилюдних засідань цієї сесії ради Ліги. На недовгому закритому засіданні ради Ліги. і врегульовано ще два неважливі питання. Закритим засіданням закінчилася сесія ради Ліги Націй.

Французький пролетаріят на оборону компартії

Велика демонстрація в Парижі

ПАРИЖ, 18. (ТАРС). 15 тис. робітників зібралося на мітинг протесту проти утисків комуністів. На початку мітингу зібрані вітали Каремеля і Бенара - звільнених із в'язниці під натиском пролетаріяту. (Обох заарештовано за невиплату штрафу).

Під бурхливі оплески зібрання зачитано листа Семара і Монмусо, що містять заклик об'єднатися до боротьби проти загрози війни і проти спроб скасувати волю робітничих організацій. Далі листи закликають робітників до оборони СРСР та хінської революції.

Краєзнавство та національні меншості на Україні

В останні роки краєзнавство, що відіграє величезну ролю в розвиткові виробничих сил Радянської України, починає набирати більшої ваги і що до національних меншостей на Україні.

Фінансова самооборона

Сторінка 2

Розмова з головою РНК Власом Яковлевичем Чубарем

Силкування консервативного уряду Англії створити для СРСР умови економічної ізоляції, загострює неодмінну потребу виконання нашої програми індустріялізації, покладаючися лише на самих себе, на свої внутрішні кошти. Зробити наш союз економічно самостійнішим - це посамперед означає створити промисловість, чиї галузі були б настільки розвинуті й розширені, щоб повнотою задовольнити попит внутрішнього ринку і не лишень конче потрібними товарами.

Переведення національної політики на Харківщині

V Пленум Харківського Окрпарткому

На вечірньому засіданні пленум заслухав доклад т. Марченка про переведення національної політики на Харківщині.

Центральним питанням нашої національної політики на Україні, каже тов. Марченко, було запровадження в життя украйнізації. В цій галузі ми вже маємо значні досягнення. Не лише на селі, а й в місті є досить широко розгорнута сітка шкіл соцвиху, де навчання провадиться українською мовою, а також значно поширену й зміцнену сітку організацій української культури, як-то театри, клуби, ріжні гуртки то-що.

Зниження цін

Усталення цін на продукти

Сталі ціни на борошно та хліб

Уповнаркомторг Харківщини подав до Окрвиконкомів районів, що підлягають діяльності Харківського уповноваженого, проекти обов'язкової постанови про заведення сталих продажних цін на борошно. Ці ціни повинні завести у себе державні й кооперативні, а також і приватні торговельні організації.

Підсумки правописної дискусії

Не так давно закінчилась скликана Народнім Комісаріятом Освіти, Всеукраїнська Конфренція в справі упорядкування українського правопису. Та конференція підвела підсумки довгій історичній смузі розвиткові української культури. На протязі останнього півтора сторіччя питання правопису все частіше стояло перед українським письменством, викликало багато шукань і вагань.

Доцільніше використовувати інженера і техніка

Сторінка 3

За проектом ВРНГ України передбачається організувати низку короткотермінових курсів при технічних вузах, щоб дати можливість технічним інженерам освіжити та поповнити свої знання.

Всеукраїнська агрономічна нарада

Перспективи розвитку ринкового скотарства на Україні

17-го червня спеціяльно виділена нарадою окружних агрономів комісія заслухала доклад тов. Йоффе про перспективи та заходи, що до розвитку ринкового скотарства на Україні.

Приватний капітал у промисловості

(В президії ВРНГ)

Приватна промисловість цензова і нижче цензова займає визначне місце в загальній українській промисловості. Гуртова продукція її за 25-26 рік, як це виявилося з докладу на Президії ВРНГ досягала в 25-26 р. 242.406 тисяч карбованців, або 11% всієї усуспільненої промисловости. Питома вага приватної промисловости в 24-25 р. зменшилася на 1,1%.

На Дніпрельстані

Сторінка 4

Телеграми

Буде збудовано два мости. Є всі можливости розгорнути роботу. Відчувається брак кваліфікованої сили.

Запоріжжя, 18. (РАТАУ). Інженер Вінтер, що тепер перебуває в Кічкасі й безпосередньо керує роботами на Дніпрельстані, в розмові з кореспондентом РАТАУ освітлив всю ту групу основних проблем, що їх розвязано на сесії технічної ради Москви.

Забутий комунар і його діти

(З минулого й про сучасне)

1919 рік. Героїчна боротьба комунарів за владу рад. Так по всій Україні. Так було і на Канівщині, Шевченківської округи. У влади політвиконком.

Раптом повстання «за неньку Україну», «за батька Петлюру»!

І повів «батченко Трепет» своїх «хлопців» на Канів «погулять».

І нагулялися ш… забили декількох членів політвиконкому.

Між ними поліг і Марко Ів. Солдатенко. Сам шахтьор. Пролетар. Тільки хату мав у селі Полствині, Таганського району.

Скалки

Слон без мухи

Перед нами списаний нервовим почерком зшиток і декілька документів. Справа така:

По дніпровських тонях

Четверта година ранку. Ледве плюскається лінивою хвилею Дніпро. Загуркотів мотор катеру і, розрізаючи гладінь Дніпра, ми швидко пішли вниз по течії, щоб відвідати тоні рибалок Херсонщини.

- Недооцінюємо ми значіння нашого рибного господарства, - каже мій супутник, - а воно росте, і швидко росте. За один 26 рік здобич збільшилася на 125 тис. пудів - коло 400 тис. пуд. риби вловили. Рибалок снастею задовольнили.

У Харкові

Сторінка 5

Постачання міста продуктами

На зборах торговельно-кооперативної секції Міськради з докладом про постачання Харкова продуктами та його перспективи виступив представник ХЦРК тов. Свердлов.

ХЦРК на м'ясному ринку міста держиться досить міцно й продає близько 35% всього м'яса, що випускається на ринок. М'ясо ХЦРК дешевше на 6-7 коп. за кіло, ніж м'ясо приватників. Всього ХЦРК має 53 м'ясних крамниці на базарах та околицях. Намічено додатково, коли знайдуть помешкання, відкрити ще 20 крамниць. Є надія охопити ринок на 40%.

Наука й техніка

Живлення організму і хороби

Медицина й біологія надають нині великого значіння хемічним речовинам, що входять до складу харчових продуктів - так званих вітамінів. Токійський професор Саїді вже довгий час провадить експерименти, вивчаючи звязок, що існує між живленням організму різними вітамінами і виниканням де-яких хороб.

Довгочасні досліди довели, що відсутність в їжі певного вітаміну спричинялася в собак та щурів до утворення камінців в печінці та міхурі. Коли ж до їжі досліджуваної тварини знову додавали цього вітаміну - камінці зникали.

Скільки коштує державі свавілля де-яких адміністраторів

Червоний суд

(З Трудсесії Окрсуду)

Трудсесії Окрсуду переобтяжені справами. Робітники та службовці вже звиклися бачити в Трудсесії оборонця своїх трудових інтересів).

Величезна більшість справ, що їх розглядає Трудсесія, це цивільні справи і більшість з них - це справи про відновлення на посаді та виплату за примушений прогул.

Відповіді читачам

А. Ступі (Куп'янське). В Харківському медичному інституті термін навчання - 5 років. Гроші за право складати іспити можна внести перед самими іспитами, або надіславши їх поштою.

Їй-же. Факультету політосвіти в Київі та Одесі нема, є тільки при Харківськім ІНО. Прийом до цього факультету, в порядку винятку, провадиться не після іспитів, а за командировки, як при вступі до робфаків. Кількість місць на цьому факультеті обмежена.

Пригоди й злочини

Напад бандита в Комунальному парку. Біля 12 год. вдень у Комунальному парку на сторожа 5-ої робполіклініки Хайрітонова Мен-Галі, 31 років, напав невідомий бандит. Вийшовши з кущів він запропонував Хайрітонову віддати одяг та гроші. Хайрітонов счинив тривогу й бандит мусив тікати, не взявши нічого. Грабіжник тяжко поранив Хайрітонова палицею.

Пограбування. Біля ст. Основа троє грабіжників, озброєних фінськими ножами, напали на робітника з Донбасу А. Полухина й забрали в нього 9 карб. грошей та одяг.

RSS-материал